Yeni Aracımıza Yeni Pilot Arkadaş

image 16 Eyl 2013

Ae2 Project Ekibi olarak 2013 -2014 Eğitim-Öğretim yılına hızlı bir giriş yapıyoruz. Yepyeni araç tasarımları ile karşınızda olmadan önce, 1 yıllık faaliyet takvimimizi hazırladık ve ihtiyaçlarımızı belirledik. Hedefimiz “Enerji Verimliliği” denildiği zaman Avrupa’da ilk 3’te yer almak. Kurulduğumuz ilk günden bu güne kadar yapmış olduğumuz gibi bilgileri nesilden nesile aktarmak temel amacımız. 4. yılımızda 4. aracımıza başlarken aynı zamanda proje ekibine faydalı olabilecek “yeni takım arkadaşları”nı aramıza katmak için de eğlenceli bir hazırlık içerisindeyiz.

 

Selam, Tanışalım mı? Kaç Kilogramsın?

Tamamen öğrencilerin yapmış olduğu bir araca pilot olmak ister misiniz? Elbette istersiniz, o zaman detayları sizler ile paylaşalım. Aracımız minimum enerji ile maksimum yol gitmeyi hedefliyor. Elektronik, mekanik, enerji sistemlerinden ne kadar mükemmel olursak olalım bizi zirveye taşıyacak kişi cesareti ile aracımıza pilotluk yapacak arkadaşımızdır.

Yemek yedikten ve su içtikten sonra 50 kg ve altındaysanız, ehliyet ve Hollanda’ya seyahat engeliniz yoksa birazda cesaretiniz varsa, 175 cm’den kısaysanız, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğrenciyseniz ekibimize pilot olarak katılmak için team@ae2project.com ‘a mail atarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu arada, mutlaka ailenizden izin almayı ihmal etmeyin, seçildikten sonra “babam müsade etmiyor” derseniz üzülürüz.

“İmkansız” kelimesini kullanmayan, her olumsuz şartta çözüm üretebilecek, birlik olmaktan mutluluk duyacak, uykusundan ve özel hayatından proje için fedakarlık yapabilecek “Pilot Adayı” arkadaşlar ile tanışmak istiyoruz. Biz tek başımıza değil, hep birlikte başarılı olmak istiyoruz.

 

Nasıl Pilot Yetiştireceğiz?

Bu soruyu bizlerde kendimize çok sorduk. Cevap bulamadık. Sonuç itibari ile pilot olunmaz, pilot doğulur diyecek değiliz. Tam da bu konuda bizlerin tecrübesinin fazlasıyla önüne geçen, atölyesini bizlerle bir arada bulunduran, samimiyetleri ile bizi sahiplenen ve destekçilerimiz arasına istekle katılan “Volkan Işık Akademi” karşımıza çıktı. Okulumuz ve ülkemiz adına faydalı bir iş ortaya koyabilme amacıyla bizlere profesyonel destek verecektir. Kısacası Volkan Işık Akademi Ailesi, Dünya standartlarında pilot yetiştirmemizi sağlayacaktır. Mayıs 2014’e kadar Davutpaşa Kampüsünde pilot adaylarımıza ücretsiz eğitim ve danışmanlık verilecektir.

Volkan Işık Akademi

Nasıl Pilot Seçeceğiz?

“50 kg” üst sınır bizim için gerçekten çok önemli, Shell Eco Marathon kuralları gereği, pilot kostüm, kask, eldiven gibi aparatlar ile birlikte minimum 50 kg olmalı. Civatanın somunun bile hesabını yaptığımızı düşünecek olursanız 50 kg’ı geçen her gram bizleri verim olarak olumsuz etkileyecektir. 20 km boyunca +1 kg ek kütleyi hareket ettirmek için gerekecek ilave enerjiyi eminim tahmin edebilirsiniz. Araç ölçülerimize göre boyunuz 175 cm’den daha uzun olmamalı. Takımın bir parçası olup, görev ve sorumluluk alma motivasyonunuz bizleri de motive etmeli. Çünkü sizler sadece bir pilot değil, aynı zamanda proje ekibinin de bir üyesi olacaksınız. Yıldız Teknik Üniversitesi‘nde öğrenci olmalısınız. Tüm bu yeter şartlardan sonra, Volkan Işık Akademi Uzman Eğitmenleri, carting araçları ile gerekli güvenlik tedbirlerini alarak sizlere eleme yapacaklar. Seçilen arkadaş, yaklaşık 8 ay boyunca akademide ücretsiz eğitim alacaktır.

 

Shell Eco Marathon Nedir?

1939’da Shell Araştırma Laboratuarı’nda bilim adamları arasında başlayan serüven 1985’te binlerce mühendisin katılımıyla Shell-Eco Marathon Europe adıyla Fransa’da devam etmiştir. Hollanda’nın koordinatörlüğünde 14-19 Mayıs 2013 tarihinde Rotterdam’da 28.si kutlanılan yarışmanın amacı mümkün olabilen en az enerjiyi kullanarak en fazla mesafeyi kat etmektir. Yine Mayıs ayında 2014 yılında gerçekleşecek olan yarış, geçtiğimiz yıl Avrupa’dan 183 takıma ev sahipliği yapmıştır.

 

 

Başvuru Adresi: team@ae2project.com

İsim ve Soyisim, Bölüm ve Sınıf, Doğum Tarihiniz ve Telefon Numaranız ile birlikte ; Neden Pilot Olmak İstiyorsunuz? 5 Noktalı Emniyet Kemeri Takmadan Araba Kullanır Mısınız? Sizi Sollarken Bir Araç Korna Çalarsa Ne düşünürsünüz? facebook.com/Ae2Project ‘i Takip Ediyor Musunuz? Sorularına vereceğiniz cevapları eposta olarak bekliyoruz.

ae2-pilot-afis

facebook.com/Ae2Project

Array ( [0] => 1 )