Win Fuarı 2012’de Aracımızı Sergiledik

image 2 Nis 2012

Türkiye’de elektrik ve otomasyon sektörlerini bir araya getiren en kapsamlı fuarlardan birisi olan WIN Otomasyon & Electrotech 2012 Fuarı’nda aracımızı sergiledik. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 29 Mart – 1 Nisan 2012 tarihlerinde düzenlenen fuar’da hareket otomasyonu üzerine faaliyet gösteren  “ELSİM” , standında geçen sene ürettiğimiz güneş enerjili prototip aracımıza bir bölüm ayırarak ziyaretçilerine sergiledi. Biz de firma sahibi sayın Hasan Basri Kayakıran ile hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedik.

Cam Elyaf’tan yaptığımız modellerimizi tamamladık, bu hafta’da kalıplarımızı bitirmeyi hedefliyoruz. Ardından üniversitemizin temin edeceği kamyon ile şasi ve gövde üretimi için Ankara yolcusuyuz.

Takip eden ziyaretçilerimiz hatırlayacaktır, Shel Eco Marathon 2012 Europe yarışları için yepyeni bir araç yapıyoruz ve proje takviminde bir aksilik yaşamazsak 10 Nisan 2012 günü Ankara’ya giderek TAI’nin tesislerinde karbon fiber gövde ve şasi üretimini gerçekleştireceğiz. Ekip arkadaşlarımızın bir kısmı atölye’de kalıplar üzerinde çalışırken, bizde Elektrikport ‘un KLEMSAN işbirliği ile organize ettiği Sinerji Buluşmaları‘na katıldık. Şirket yöneticileri Savaş Yalçın ve Nami Saçkesen ‘in yaptığı toplantı ve sektör değerlendirmesi ardından fuarı gezmeye başladık.

Geçen sene de ekibimize sponsorluk yaparak büyük destek veren İstanbul Ticaret Odası ‘nı temsilen Yönetim Kurulu Üyesi, sayın Abdullah Çınar’ı ve Sermet Bey’i ziyaret ettik; geçmiş faaliyetlerimizden yeni projemizden ve ihtiyaçlarımızdan bahsettik, ümit ediyoruz bu dönemde de bizlere yine destek verecekler.

Elektrik sektörüne yön veren şirketlerden ABB Türkiye ‘nin standı büyük ilgimizi çekti, geçen sene ekibimize “Destek Sponsorluğu” yaparak bizlere ihtiyacımız olan ABB marka DC Sigortaları bağışlamıştı. Bu sene de şirket yöneticilerinden sayın Yeşim Hanım, Hande Hanım ve Osman Bey’i ziyaret ederek faaliyet raporumuzu takdim ettik. Ardından da en son ürünleri inceledik. Neydi peki bu ürünler? Mesela , kılıç düellosu yapan 2 adet robot kol desek sizin de ilginizi çeker mi? Bizim ilgimizi fazlasıyla çekti. Gelişmelerden haberdar olmak için facebook.com/Ae2Project sayfamızı takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Nezih DARÇIN – Ae2 Project Üyesi

 

” Foto Albüm için Tıklayınız ! “

ABB ‘den Kılıç Düellosu Yapan Robot Kollar

Etiketler
Array ( [0] => 3 [1] => 214 )