WIN Automation Fuarı’nın Ardından

image 30 Mar 2014Türkiye ve Avrasya Bölgesi imalat endüstrisinin en önemli fuarlarından biri olan WIN Automation Fuarı, büyük sektörün endüstriyel bazda sergilediği ürün ve hizmetlerini 19 – 22 Mart tarihleri arasında ziyaretçileri ile buluşturdu. Hannover – Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş tarafından düzenlenen, Avrasya Bölgesi’nin üretim alanındaki lider organizasyonu WIN – World of Industry Fuarı, son yıllarda gerek katılımcı gerekse ziyaretçi sayısında yaşanan artış ile önemli bir ivme yakaladı. 2007 yılından itibaren, gelen katılımcı taleplerinin karşılanabilmesi ve ziyaretçilere daha çok sayıda firmanın sergilendiği bir ortam yaratılabilmesi amacıyla WIN Fuarları 2 fazda Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmektedir. Bizler de Ae2 Project Ekibi olarak ana sponsorumuz Başoğlu Kablo’nun desteği ile 19-22 Mart tarihleri arasında WIN Automation Fuarı’nda aracımızı sergileme fırsatı bulduk.

4 gün süren fuarda aracımızı yalnızca stantta sergilemekle kalmadık, sürerek de fuar alanında yer alan bir çok holde gezdirdik. Fuarda bir çok kişi tarafından sürüş deneyimi yaşama isteği almış olsak da, yaklaşan SEM yarışları sebebiyle bu istekleri üzülerek geri çevirmek zorunda kaldık. Pilot arkadaşımız aracı sürdüğü sırada bir çok ziyaretçi tarafından ilginç ve aynı zamanda güldürücü yorumlara şahit olduk. Bir keresinde aracın arkasından gidişini, elimizdeki telefon ile video kaydına aldığımız esnada, bir kişiden “aracı siz mi yönlendiriyorsunuz” diye bir soru aldık. Akabinde “Hayır, aracımızın içinde pilotumuz var. Kendisi kontrolü sağlamaktadır.” cevabını verdikten sonra, aracımızın filmli camlarına ithafen “trafiğe çıkma izni var mı peki bu aracınızın?” sorusuyla bizi iyice neşelendirmişti.

Ae2 Project ekibi olarak, bu fuarda aracımızı sergileme fırsatını sağlayan, her türlü ihtiyacımızı karşılayan ve de içtenlikleriyle bizleri geleceğin mühendisleri olarak gören Başoğlu Kablo şirketi yetkililerine sonsuz teşekkür ederiz.

Fuardan Görüntüler

Fuarda özel üretim kablolarını sergileyen Başoğlu Kablo, ateş altında saatlerce tuttukları bu kablo ile fuar ziyaretçileri tarafından  yoğun ilgi gördü. Bu kablonun üretiminde kullanılan özel maddeler ile kablo, damlama yapmıyor ve de 180 dakikalık bir süre boyunca teli koruyor.

Başoğlu Kablo Hakkında

 

Başoğlu Kablo, 1980 yılından beri faaliyet gösteren, sektöründe 33 yılı aşkın bir süredir kazandığı deneyimle hem ulusal hem de uluslararası alanda söz sahipliği yapan, lokomotif firma konumunda yer almaktadır. Özellikle Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanına ihracat gerçekleştiren şirket, 500’ü aşkın çalışanıyla İstanbul merkezli yönetilmektedir. Şirketin üretim alanlarının 2’si Bolu’da 1’i Polonya’dadır. 16.500 m2 açık alanı, 11.500 m2 kapalı üretim alanı ve 1.000 m2 depolama alanı ile toplamda 29.000 m2lik üretim tesislerine sahip olan şirket, uluslararası standartlar çerçevesinde üretim yapılmaktadır. Ayrıca kendi alanında ilklerin öncülüğünü yapan Başoğlu Kablo, Türkiye’de Amerikan UL onaylı silikon ve PVC kablo imalatını yapan ilk ve tek firmadır. Bununla birlikte “SIMH-OTM“ markasıyla FE 180 sınıfı Silikon Yangın Güvenlik Kablosunu bilgi birikimi ve tecrübesiyle ülkemizde gerçek anlamda üretebilen ilk firma konumundadır.

Array ( [0] => 1 [1] => 214 )