Sponsorlarımız

Başoğlu Kablo, Profil Sanayi ve Tic. A.Ş. 1980 yılından beri faaliyet gösteren, sektöründe 33 yılı aşkın bir süredir kazandığı deneyimle hem ulusal hem de uluslararası alanda söz sahipliği yapan, lokomotif firma konumunda yer almaktadır. En büyük misyonu; kendi sektöründe güvenilir, ürün yelpazesi, hizmet kalitesi ve rekabetçi konumu ile tercih edilen, Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada önde gelen, gelişime ve değişime öncülük yapmaktır.

Teknoloji üretme heyecanına ve uçuk hayallere sahip bir öğrenci ekibi olarak 2010’da yola çıktık. Ürettiğimiz kartlarımızı ve robot kitlerimizi satarak kendimize ar-ge bütçesi oluşturma hayaliyle eticaret sitemizi açarak… İyimser senaryolarımız aklımıza geldikçe hala gülüyoruz :).  #üretmektenkorkma

Six fab 2016 yılında bir grup tasarımcı ve mühendis tarafından kurulan öğrenci solar arabaları ve robotik yarışmaları üzerine çalışan bir şirkettir. Takım genel gömülü elektronik dizaynı ve üretimi hakkında beş yıldan fazla deneyime sahiptir.Biz ürünlerin online ağları ile ilgili fikirler için bağlantı, yazılım ve donanım sunuyoruz. Sixfab 2016 yılında IoT prototip board İle Tinylab’te başladı sonra hücresel IoT parçalarımız 2017 yılında Rasberry Pi tarafından fonlandı. Her geçen gün bizim shield ailemize yeni teknolojiler eklenmekte ve Takım olarak IoT projelerine , tasarımlarına, ürünlerine ve geliştirmelerine sizler için hizmet vermekteyiz(ihtiyaçlarınızı hello@sixfab.com üzerinden paylaşabilirsiniz.). Bugünlerde ise kendi bulut platformu, Eklentileri ve olanaklarıyla bir modüler donanım ekosistemi kurmaya odaklandık. Fikirlerinin ürüne dönüşmesi dileğiyle.

Kurulduğu 1882 yılından bugüne İstanbul Ticaret Odası, (kısaca İTO), Türkiye ekonomisi açısından kazanılan deneyim ve bilginin en önemli adreslerindendir. Güçlü organizasyonu ve sağlam kurumsal hafızası sadece ülkemizin değil, bölge ülkelerinin ticaret hayatında da derin izler bırakmıştır. Bu güçlü alt yapısıyla birlikte İTO, her şeyden önce medeniyetlere başkentlik yapmış İstanbul’un ve onun küresel çaplı ekonomik büyüklüğünün temsilcisidir.

Yıldız Teknik Üniversitesi, ülkemizin ar-ge faaliyetlerine katkıda bulunan 21. yüzyılın girişimci üniversite modeli doğrultusunda teknoloji geliştirme bölgesi açma faaliyetlerine başlamış ve 2003 yılında Yıldız Teknopark’ı kurmuştur. Teknopark, yeni fikirlerin değer oluşturan çıktılara dönüşme sürecinin bütün aşamalarında yer alan uluslararası bir işbirliği merkezi olma vizyonuyla çalışmalarına devam etmektedir. 2009 yılında YTÜ Davutpaşa Kampüsünde kurulan ve sürdürülebilir gelişim ilkesi doğrultusunda büyümeye devam eden Yıldız Teknopark, 2014 yılı sonunda faaliyete başlayan 23.500 m2’lik İkitelli Yerleşkesi’nin de hizmete girmesiyle bugün 170 bin m2’lik ar-ge ofis alanında hizmet vermektedir.Yıldız Teknopark; yazılım, bilişim ve iletişim teknolojileri, telekomünikasyon, elektronik, ilaç, makine ve teçhizat imalatı, kimya, havacılık, enerji, savunma sanayi, ,inşaat, gıda gibi birçok sektörde ar-ge çalışmalarını yürüten 370 ar-ge firması, 90 kuluçka firması ve 7.000 den fazla kalifiye ar-ge ve yazılım personeline ev sahipliği yapmaktadır.

1977 yılında İstanbul’da kurulan Koçel Çelik Eşya Sanayi AŞ, 40 yıllık tecrübesiyle çelik eşya ve mobilya sektöründe hizmet vermektedir. Çekmeceli dolap üreterek sektöre giriş yapan firmamız her geçen yıl ürün yelpazesini genişleterek farklı sektörlere özel ürünler üretmeye devam etmektedir. Kuruluşundan bugüne Türk sanayisinin gelişimine katkıda bulunan ve birçok yeni yatırımı hayata geçiren Koçel Çelik, sektördeki kaliteyi her geçen gün daha da yükseltmektedir.

Weidmüller, endüstriyel ortamda Enerji-, Sinyal-, Veri-aktarımı, işlenmesi ve bağlantı teknolojisi komponentleri konusunda uluslararası pazarda başarılı ve lider üreticilerdendir. Weidmüller, bağlantı teknolojisi ürünleri ve Elektronik modüllerini geliştirip üretmekte ve tüm dünyada piyasaya sunmaktadır. Endüstriyel uygulama profesyonellerinden oluşan global bir ağa sahip olan weidmüller mühendislik hizmetleri sunmakta ve uygulamaya özel çözümler geliştirmektedir. Komple ürün portföyümüz ve diğer hizmetlerimiz müşterilerimizin ürünlerinin değerini artırarak rekabet gücünü ve pazar payını yükseltmektedir. Güçlü bir uluslararası yapıya sahip olan Weidmüllerin, 80’den fazla ülkede pazarlama ağı, mümessillikleri ve üretim tesisleri bulunmaktadır.

Test ve ölçü aletleri alanındaki 20 yıllık bilgi ve tecrübeyle kurulan Minerva Elektronik müşterilerine en uygun çözümü en kısa sürede ve en uygun maliyetle sağlamayı hedeflemektedir ve kısa sürede konusunda uzman dünya lideri pek çok üretici firmanın güvenini kazanarak Isothermal Technology Limited (ISOTECH), TIME ELECTRONICS LTD, FLIR SYSTEMS, HT-ITALIA SRL, TESTO, ET-SYSTEM GMBH, MICROTEST CORPORATION, RFLIGHT COMMUNICATION ve MICSIG INSTRUMENTS gibi firmaların Türkiye distribütörü olmuştur.

Termal Kamera teknolojisinin mucidi olan Amerikan firması termal kameralarda yeniliklerinde öncüsüdür. Test ve ölçü aletleri piyasasınada giren Flır Systems bu sektörde de çıkardığı yeni teknolojiler ile Market lideri olmaya adaydır.

Evrensel değerlerle donanmış, kendisini sürekli yenileyen, yaşam boyu öğrenmeyi hedef edinmiş, analiz ve sentez yapabilen, yaratıcı, girişimci, sorgulayıcı, etik değerleri özümsemiş, takım çalışmasına yatkın bireyler yetiştiren; Ulusal ve uluslararası işbirliği ve dayanışma anlayışıyla toplumun kalkınmasına ve yaşam kalitesinin yükseltilmesine yönelik eğitim, bilimsel araştırma, teknoloji geliştirme ve sanat çalışmalarına öncülük eden bir üniversite oluşumu gerçekleştirmektir.

Doğa HSE Group olarak, dünya genelinde iş sağlığı, iş güvenliği ve çevre yönetiminde mükemmelliği teşvik eden, öncü ve yenilikçi organizasyonumuzla hedefe yönelik çözümler sunuyoruz. İnsan odaklı bakış açısıyla her geçen gün büyüyen şirketlerimizin önceliği sizi tanımak. Kapsamlı, esnek ve uluslararası eğitimlerimiz, danışmanlık ve denetim modellerimizle; küçük ölçekli şirketlerden uluslararası şirketlere kadar, her sektöre ve her kademeye hitap ediyoruz. 60’tan fazla ülkede hizmet sunan ve iş güvenliği mevzuatında etkin rol oynayan British Safety Council’ün, 2015’ten beri Türkiye’deki tek partneriyiz. Akredite ve uygulamalı eğitimlerle ekibinizin motivasyon ve refahının arttırılmasına, en iyi uygulamalara dayalı denetim ve danışmanlık modelleri ile kanunların ötesinde yüksek standartlara ulaşmanıza ve değişime ayak uydurmanıza yardımcı oluyoruz.

Mega Radar 1996’dan beri Türkiye’deki İLK ve TEK elektronik baskılı devre klemensi üreticisidir.  O tarihten itibaren Mega Radar, Türkiye’de elektronik baskılı devre klemensi üreten “tek üretici” olma unvanını korumaktadır. Mega Radar klemensleri, kendi alanında dünya çapında firma ürünleriyle teknik açıdan rekabet edebilecek özelliklere sahip olup bazı özellikleri ve kullanım kolaylığı açısından birçok avantajı bulunmaktadır. Mega Radar, yatırımlarını ve üretim kapasitesini arttırarak ülke ekonomisine de katkı sağlamaktadır.

Türkiye’de Elektroteknik ve Makine Sanayii’nde 1969 yılından bu yana hizmet veren köklü EMAS firması, üretim, montaj ve pazarlama konularında faaliyet gösteren şirketler grubu ile İkitelli İstanbul’da, toplam 15.000 m² kapalı alanda hizmet vermektedir.Çağımızın gerektirdiği tüm inovasyon çalışmalarının altyapısını hazırlayan ve onlarca mühendisin görev aldığı Ar-Ge departmanıyla bu çalışmalarına hız vermektedir.Üretimde Dünya kalite standartlarını uygulayan EMAS, ISO 9001:2008, TSE, TSEK, UL, CSA, VDE, GOST, UKR SEPRO ve CE belgelerine sahip olup, üretim aşamasında kullandığı her türlü malzeme için kalite kontrol ünitesinin devrede olduğu bir sistem kullanmaktadır.

Pegasus Hava Yolları, Official Airline Guide (OAG) tarafından hazırlanan raporda 2011 ve 2012 yıllarında olduğu gibi 2013 yılında da koltuk kapasitesi açısından tarifeli uçuş gerçekleştiren Avrupa’nın en büyük 25 hava yolu arasında “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havayolu” oldu. Türkiye’de havacılık sektörünü değiştiren ve uçmanın herkesin hakkı olduğuna inanan Pegasus Hava Yolları, 1990 yılında Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding’in ortak girişimiyle İstanbul’da kuruldu. Mayıs 1990’da ilk uçuşunu gerçekleştiren Pegasus,2005 yılında ESAS Holding tarafından satın alınmış. Aynı yıl Kasım ayında düşük maliyetli havayolu taşıyıcısı olarak tarifeli iç hat seferlerine başlayarak Türkiye’de faaliyet gösteren 4. tarifeli havayolu olmuştur.

“ALIŞAN GRUP ŞİRKETLERİ”nin lokomotif şirketi olan ALIŞAN ULUS. TAŞIMACILIK A.Ş. 1 Nisan 1985 yılında Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. M. Ertuğrul Alışan başkanlığında İstanbul’da kurulmuştur. Türkiye pazarının en önde gelen Lojistik Hizmet Sağlayıcılarından olan firmamız, kısa dönemde Hızlı Tüketim Malları ve Kimyevi Maddeler Lojistiği alanında Pazar lideri olmayı hedeflemiştir. Sürekli büyüme ve gelişmeyi hedefleyen ALIŞAN, Uluslar arası taşımacılıkla başlayan yolculuğuna, bünyesine farklı alanlarda çözümler üretebilen firmaları ve hizmetleri katarak yoluna devam etmektedir.