Sponsorlarımız

Evrensel değerlerle donanmış, kendisini sürekli yenileyen, yaşam boyu öğrenmeyi hedef edinmiş, analiz ve sentez yapabilen, yaratıcı, girişimci, sorgulayıcı, etik değerleri özümsemiş, takım çalışmasına yatkın bireyler yetiştiren; Ulusal ve uluslararası işbirliği ve dayanışma anlayışıyla toplumun kalkınmasına ve yaşam kalitesinin yükseltilmesine yönelik eğitim, bilimsel araştırma, teknoloji geliştirme ve sanat çalışmalarına öncülük eden bir üniversite oluşumu gerçekleştirmektir.

Yıldız Teknik Üniversitesi, ülkemizin ar-ge faaliyetlerine katkıda bulunan 21. yüzyılın girişimci üniversite modeli doğrultusunda teknoloji geliştirme bölgesi açma faaliyetlerine başlamış ve 2003 yılında Yıldız Teknopark’ı kurmuştur. Teknopark, yeni fikirlerin değer oluşturan çıktılara dönüşme sürecinin bütün aşamalarında yer alan uluslararası bir işbirliği merkezi olma vizyonuyla çalışmalarına devam etmektedir. 2009 yılında YTÜ Davutpaşa Kampüsünde kurulan ve sürdürülebilir gelişim ilkesi doğrultusunda büyümeye devam eden Yıldız Teknopark, 2014 yılı sonunda faaliyete başlayan 23.500 m2’lik İkitelli Yerleşkesi’nin de hizmete girmesiyle bugün 170 bin m2’lik ar-ge ofis alanında hizmet vermektedir.Yıldız Teknopark; yazılım, bilişim ve iletişim teknolojileri, telekomünikasyon, elektronik, ilaç, makine ve teçhizat imalatı, kimya, havacılık, enerji, savunma sanayi, ,inşaat, gıda gibi birçok sektörde ar-ge çalışmalarını yürüten 370 ar-ge firması, 90 kuluçka firması ve 7.000 den fazla kalifiye ar-ge ve yazılım personeline ev sahipliği yapmaktadır.

1955 yılında kurulan MİTAŞ Madeni İnşaat İşleri Türk A.Ş. ile iş dünyasındaki yolculuğuna başlayan MİTAŞ Grup, bugün bünyesindeki şirketler ile enerji, telekomünikasyon, aydınlatma, kimya ve bilişim sektörlerinde küresel ölçekte faaliyet göstermektedir. Yönetim merkezi Ankara’da olan MİTAŞ Grup şirketlerinin Ankara, İzmir ve İzmit’te üretim fabrikaları, Irak’ta ofisi bulunmaktadır. Ürünlerini 5 kıtada 135’ten fazla ülkeye ihraç etmiş olan MİTAŞ Grup, aşağıda belirtilen şirketleri ile üretim, ticari ve hizmet olmak üzere üç ana alanda faaliyet göstermektedir.

SICK firması, fabrika otomasyonundan başlayarak lojistik otomasyonuna ve proses otomasyonuna kadar olan tüm alanlarda, sensör konusunda lider üretici firmalar arasındadır. Teknoloji ve pazar lideri olan SICK firması, endüstriyel uygulamalar için sensörleri ve uygulama çözümleri ile insanların kazalara karşı korunması ve çevre hasarlarının önlenmesi için emniyetli ve verimli kontrol prosesleri bakımından mükemmel bir temel oluşturur.

“ALIŞAN GRUP ŞİRKETLERİ”nin lokomotif şirketi olan ALIŞAN ULUS. TAŞIMACILIK A.Ş. 1 Nisan 1985 yılında Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. M. Ertuğrul Alışan başkanlığında İstanbul’da kurulmuştur. Türkiye pazarının en önde gelen Lojistik Hizmet Sağlayıcılarından olan firmamız, kısa dönemde Hızlı Tüketim Malları ve Kimyevi Maddeler Lojistiği alanında Pazar lideri olmayı hedeflemiştir. Sürekli büyüme ve gelişmeyi hedefleyen ALIŞAN, Uluslar arası taşımacılıkla başlayan yolculuğuna, bünyesine farklı alanlarda çözümler üretebilen firmaları ve hizmetleri katarak yoluna devam etmektedir.

Doğa HSE Group olarak, dünya genelinde iş sağlığı, iş güvenliği ve çevre yönetiminde mükemmelliği teşvik eden, öncü ve yenilikçi organizasyonumuzla hedefe yönelik çözümler sunuyoruz. İnsan odaklı bakış açısıyla her geçen gün büyüyen şirketlerimizin önceliği sizi tanımak. Kapsamlı, esnek ve uluslararası eğitimlerimiz, danışmanlık ve denetim modellerimizle; küçük ölçekli şirketlerden uluslararası şirketlere kadar, her sektöre ve her kademeye hitap ediyoruz. 60’tan fazla ülkede hizmet sunan ve iş güvenliği mevzuatında etkin rol oynayan British Safety Council’ün, 2015’ten beri Türkiye’deki tek partneriyiz. Akredite ve uygulamalı eğitimlerle ekibinizin motivasyon ve refahının arttırılmasına, en iyi uygulamalara dayalı denetim ve danışmanlık modelleri ile kanunların ötesinde yüksek standartlara ulaşmanıza ve değişime ayak uydurmanıza yardımcı oluyoruz.

Teknoloji üretme heyecanına ve uçuk hayallere sahip bir öğrenci ekibi olarak 2010’da yola çıktık. Ürettiğimiz kartlarımızı ve robot kitlerimizi satarak kendimize ar-ge bütçesi oluşturma hayaliyle eticaret sitemizi açarak… İyimser senaryolarımız aklımıza geldikçe hala gülüyoruz :).  #üretmektenkorkma

Six fab 2016 yılında bir grup tasarımcı ve mühendis tarafından kurulan öğrenci solar arabaları ve robotik yarışmaları üzerine çalışan bir şirkettir. Takım genel gömülü elektronik dizaynı ve üretimi hakkında beş yıldan fazla deneyime sahiptir.Biz ürünlerin online ağları ile ilgili fikirler için bağlantı, yazılım ve donanım sunuyoruz. Sixfab 2016 yılında IoT prototip board İle Tinylab’te başladı sonra hücresel IoT parçalarımız 2017 yılında Rasberry Pi tarafından fonlandı. Her geçen gün bizim shield ailemize yeni teknolojiler eklenmekte ve Takım olarak IoT projelerine , tasarımlarına, ürünlerine ve geliştirmelerine sizler için hizmet vermekteyiz(ihtiyaçlarınızı hello@sixfab.com üzerinden paylaşabilirsiniz.). Bugünlerde ise kendi bulut platformu, Eklentileri ve olanaklarıyla bir modüler donanım ekosistemi kurmaya odaklandık. Fikirlerinin ürüne dönüşmesi dileğiyle.

Tila Kompozit yerli ve yabancı pek çok markanın ürünlerini sunmanın yanında verdiği birçok eğitim ve danışmanlık faaliyetleriyle birlikte hizmet vermektedir.

2007 senesinde kurulmuş olan firmamız Deniz Metal, “kalite kontrol ekipmanları ve kesici takımlar” ithalatı yapmaktadır. “Kalite Kontrol Ekipmanları ve Kesici Takımlar” konusunda uzmanlaşmış firmamız, tüm Türkiye’ye yayılmış geniş bayi ağı ve tecrübeli satış ekibi ile, ithalatını yaptığı bu ürünleri müşterilerine ulaştırmaktadır. Hem farklı şehirlerde konumlanmış bölgesel satış sorumlularımız, hem de merkez ofisimizden destek sağlayan teknik satış ekibimiz ile, sizlere yerinde teknik destek sunabilmekteyiz.

Telateks A.Ş.®’nin hızla büyüyen bölümü METYX Composites, yüksek performanslı teknik tekstil ürünleri üreticisidir. Bu ürünler; multiaxial örgüler (e-glass, aramid, karbon ve hibritler), karbon örgüler, RTM örgüler, dokuma örgüler ve vakum sarf malzemeleridir. Üretimde, yalnızca onaylı hammaddeler kullanılmaktadır ve tüm üretim süreci ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standardının gereklerine sıkı bir şekilde bağlı kalınarak yürütülmekte ve en yüksek kalitede örgülerin elde edilmesi sağlanmaktadır.

Hyperion High Performance Precision Tools company is a leader in the design of special indexable cutting Tools for a complete range of metal removal applications. The development and production of special purpose tooling according to customer specific requirements is Hyperion High Perforamnce Precision Tools’ primary skill. Increase productivity and reduce tooling costs in today’s most challenging applications with machining solutions from Hyperion High Performance Precision Tooling systems.

Weidmüller, endüstriyel ortamda Enerji-, Sinyal-, Veri-aktarımı, işlenmesi ve bağlantı teknolojisi komponentleri konusunda uluslararası pazarda başarılı ve lider üreticilerdendir. Weidmüller, bağlantı teknolojisi ürünleri ve Elektronik modüllerini geliştirip üretmekte ve tüm dünyada piyasaya sunmaktadır. Endüstriyel uygulama profesyonellerinden oluşan global bir ağa sahip olan weidmüller mühendislik hizmetleri sunmakta ve uygulamaya özel çözümler geliştirmektedir. Komple ürün portföyümüz ve diğer hizmetlerimiz müşterilerimizin ürünlerinin değerini artırarak rekabet gücünü ve pazar payını yükseltmektedir. Güçlü bir uluslararası yapıya sahip olan Weidmüllerin, 80’den fazla ülkede pazarlama ağı, mümessillikleri ve üretim tesisleri bulunmaktadır.

galata

İstanbul’da kurulan Galata Endüstri, İsviçre’de süspansiyon elemanları, gergi kolları, salınım elemanları ve vibrasyon takozları üreten RESATEC AG ve elektrikli vibrasyon motorları üretimi yapan yerli ve yabancı firmaların ürünlerinin satışını yapmaktadır.

2001 yılında , yapı kimyasalları alanında faaliyetlerine başlayan Akfix tüketicilerin ihtiyaçlarına kalıcı çözümler sunmak amacı ile, çevreyle dost, hayata değer katan, kimyasal ürünler ve teknolojiler geliştirmeye odaklandı.

Profesyonel yapı ve konstrüksiyon uygulamacılarının iş süreçlerini kolaylaştırıcı ve yapı malzemelerini tamamlayıcı “Kalıcı Çözümler Üretir”

1977 yılında İstanbul’da kurulan Koçel Çelik Eşya Sanayi AŞ, 40 yıllık tecrübesiyle çelik eşya ve mobilya sektöründe hizmet vermektedir. Çekmeceli dolap üreterek sektöre giriş yapan firmamız her geçen yıl ürün yelpazesini genişleterek farklı sektörlere özel ürünler üretmeye devam etmektedir. Kuruluşundan bugüne Türk sanayisinin gelişimine katkıda bulunan ve birçok yeni yatırımı hayata geçiren Koçel Çelik, sektördeki kaliteyi her geçen gün daha da yükseltmektedir.

Termal Kamera teknolojisinin mucidi olan Amerikan firması termal kameralarda yeniliklerinde öncüsüdür. Test ve ölçü aletleri piyasasınada giren Flır Systems bu sektörde de çıkardığı yeni teknolojiler ile Market lideri olmaya adaydır.