SOLARTR’de Genç Mühendisler Olarak Büyük İşler Çıkardık

image 16 Ara 2014

Foto 2 GenelSOLARTR 2014”, Türkiye’de önemi giderek artan güneş enerjisinin yaygın kullanımında yenilikçi teknoloji ve uygulamaları konu alan, bilim ve teknoloji ağırlıklı uluslararası bir konferans ve sergi etkinliğidir. Güneş Enerjisi paydaşlarının bir araya gelerek tüm yönleriyle sektörü ve gelişimini değerlendirmelerine platform teşkil etmek üzere kurgulanan SOLARTR 2014, araştırmacıdan sanayiye, kamudan uygulamacıya tüm tarafları bir araya getirdiği için ayrı bir öneme sahiptir. Tüm paydaşların bir araya getirilerek yeniliklerin paylaşılması ve birlikte çözüm önerileri oluşturulması, enerji üretiminde güneşin kullanımının yaygınlaştırılmasına hizmet edilmesi amaçlanmıştır.

Ülkemizde solar teknolojiler alanında geliştirdiği yenilikler ile alanında marka haline gelen Ae2 Projesi, şimdi de üniversiteli genç mühendisleri SolarTR 2014 çatısı altında topladı. Farklı üniversitelerin başarılı ekiplerini bir araya getirerek gerçekleştirdiği çalıştay ile ülkemizin geleceğine yön veren sonuçlar elde etti. Çalıştay sonunda yayınlanan rapor ile Türkiye’nin gelecekte gerçekleştirebilecek büyük başarılarını bir kez daha gösterdi. Yayınlanan raporu 81 ilde bulunan tüm üniversitelere ileterek ilerleyen dönemlerde genç mühendislerin ülkemizde gerçekleştirdiği solar teknoloji tabanlı AR-GE çalışmalarını temellendirecektir.

ae2
solartr ae2project

 

 

 

Ae2 Projesi, düzenlediği “Genç Profesyoneller ve Güneş” oturumu ile Üniversite-Sanayi-Kamu işbirliğine değinirken, “Solar Teknolojiler Alanında Genç Kadın Liderleri” Projesi ile dinleyenlerden tam not aldı. Yaptığı tüm projelerde ülkemizdeki gelişimlerin lideri olan Ekip, Genç Kadın Liderler Projesi’ni başlatmak üzere pilot il olarak İstanbul’u  seçtiğini belirterek tüm ülkeye yayma hedefinden söz etti.

 

solartr ae2proje

 

 

Etiketler
Array ( [0] => 3 [1] => 1 [2] => 214 )