REM 2011 – Research and Education in Mechatronics

image 21 Ara 2011

12th International Workshop on Research and Education in Mechatronics yani kısa adıyla REM, 15-16 Eylül tarihlerinde Kocaeli Üniversitesi Umuttepe yerleşkesinde gerçekleşti.

1999’dan beri gerçekleştirilen bu etkinlikte Mekatronik alanında yapılan araştırmalar uluslararası katılımcılarla paylaşılıyor. Etkinliğin karakteristik özelliği ticari firmalardan ziyade çeşili üniversitelerden gelen akademik personelin çoğunlukta olması.

Shell Eco Marathon 2011 sonrası uluslararası bir konferansta boy göstermek ve çalışmalarımızı paylaşmak için iyi bir fırsat olarak gördüğümüz bu etkinliğe katılma fırsatı yakaladık. Gerek Almanya’dan gerekse Romanya’dan gelen akademisyenlerle konuşma ve kendilerine danışma fırsatı bulduğumuz bu etkinlik bizim için mali destek aramaktan çok ‘’Mekatronik’’ alanında yapılan bilimsel çalışmaları öğrenmemiz açısından önemliydi.  Güneş Enerjili aracımızın özelliklerini paylaştığımız sunumumuz sonrası gelen sorularla ‘’Nasıl bir adım daha ileri gideriz?’’ sorumuza cevap aradık. Eksiklerimizi daha iyi görme fırsatı yakaladığımız soru-cevap kısmından sonra ülkemizi temsil etmenin gururuyla alkışlarla konferans salonundan ayrıldık.

12th International Workshop on Research and Education in Mechatronics

 

 

Etiketler
Array ( [0] => 3 [1] => 6 )