Minerva’dan Multimetre Desteği

18 Nis 2018

Shell Eco Marathon Europe 2018 için geri sayıma başladık. Test aşamasına geçtiğimiz bugünlerde aracımız üzerinde yüksek hassasiyette ölçüm yapabilmek amacıyla termal multimetre tedariği sponsorluğu için takım üyelerimizden bir ekip görevlendirildi.

Çalışma takvimimizde, aracımızdaki elektronik devre üzerinde sıcaklık ve akım gibi çok önemli iki kavram başta olmak üzere çeşitli ölçümler yapıp, sonuçlara göre gerekli revizeleri tasarlayıp uygulama sürecine giriş yaptık. Ancak elimizdeki multimetreler giriş seviyesi ve bu denli ölçümler için yetersiz cihazlardı. Yeni cihaz olarak, Termal kamerası ile sıcaklık farkı üzerinde gözlem yapıp bir yandan da akım değerlerini yüksek hassasiyette ölçmek için ilk hedefimiz Fluke 279FC ürünüydü.

DLIR DM284
FLIR DM284

İstanbul bölgesindeki çeşitli elektronik firmalarıyla gerekli temaslara başladık lakin Fluke tarafından istediğimiz cevapları alamadık.

Semih Büyükkeser Flir DM284’ü tanıtıyor

Win Eurasia Automation fuarında Flir’in Termal Kameralı multimetre cihazlarıyla tanıştık. Piyasada akım değerini ölçerken eş zamanlı olarak termal kamerasından sıcaklık gösterimi yapan tek ürüne sahip Flir’i ihtiyaçlarımıza cevap vereceği için listemize aldık.

Bir aydan fazla süredir araştırıp görüştüğümüz firmalardan beklediğimiz cevap Minerva Elektronik’ten geldi. Flir Türkiye Distribütörü olan Minerva Elektronik’in yöneticisi Necla Özel hanımdan olumlu yanıt alınca görüşmelere başladık. Özel ve Teknik Satış Müdürü Ömer Celep ile yapılan görüşmede ekibimizin multimetre ihtiyacından ve bağış olarak bunu istediğimizden bahsettik. Bir hafta gibi kısa sürede Flir DM284 cihazını yurtdışından bizim için tedarik ettiler.

Cihazımızı almak için ikinci kez Minerva Elektronik Kadıköy ofisinin yolunu tuttuk. Ekibimizin gerçekleştirdiği ziyarette Minerva’nın nazik misafirperverliğiyle ağırlandık. Minerva Genel Müdürü Semih Büyükkeser Flir DM284’ü bize kısaca tanıttı ve “Ülkemizde projeler üretmeye çalışan gençlerimize destek olmamız gerekiyor ve Minerva Elektronik olarak bize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Necla Hanımın objektifinden Selfiemiz 🙂

Ziyaretimiz, fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Bu cihazı bize temin eden Minerva Elektronik’e Ae2 Project ekibi olarak teşekkür ediyoruz.

Yakında sizlere Flir DM284 hakkında eğitici bir video çekeceğiz. Takipte kalmayı unutmayın!

Hatıra Fotoğrafımız

 

Etiketler
Array ( [0] => 9 [1] => 1 )