KOÇEL

4 Ağu 2018

Bir üretim sahasındaki en önemli unsurların başında çalışma tezgâhları gelir bu çalışma tezgâhları yapılan işe çalışan işçiye göre değişiklik göstermesi gerekebiliyor. Bazı işverenler toplu alımlarla üretim sahasına aynı tezgahlarla donatırken bunu göz ardı etmekte ve artmayan verimden şikâyet etmektedir. Bu konuda her zaman üreticilerin yüzlerini güldüren Koçel Çelik Eşya Sanayi Anonim Şirketi, 40 yıllık tecrübesiyle çelik eşya ve mobilya sektöründe hizmet vermektedir. Çekmeceli dolap üreterek sektöre giriş yapan firma her geçen yıl ürün yelpazesini genişleterek farklı sektörlere özel ürünler üretmeye devam etmektedir. Burada en önemli kısım her sektör için özel ürünlerle müşterilere cevap verebilmesi.

 

Çekmeceli dolap, CNC takım dolapları, malzeme dolapları, personel dolapları, çalışma masaları, takım arabaları, depolama ve yedek parça rafları gibi ürünlerle turizmden otomotive, beyaz eşyadan tekstile, elektronikten eğitime, sağlıktan savunmaya kadar birçok farklı sektöre hizmet vermekte olan Koçel firması kendini birçok alanda kanıtlamıştır. Buna en iyi örnek olarak Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. gezim sırasında uğradığım birçok departmanda gördüğüm Koçel tezgâhları ve masaları oldu çünkü gezi sırasında söylenen cümleler hep işin zor olduğu fakat çalışma ortamlarının her açıdan rahat hale getirildiği söylenmekteydi. Bu yüzden de o tezgahlarda rastgele seçilmiş olamazdı.

Koçel firmasının bir başka ilgi çeken özelliği için ise kesinlikle tezgahlarında mavi rengi kullanmasını söyleyebilirim. Sizce bu renk öylesine mi seçilmişti? Bence hayır çünkü mavi renk geçmişten günümüze gelen anlamı ve psikolojik yorumu açısından altında birçok anlam barındırmaktadır. Mavi ve açık mavi boyanmış ortamlar, verimliliği ve performansı arttırır. Örneğin dünyada neden mavi renkli kalemlerin tercih edildiğini sanırım birçoğumuz düşünmemiştir. Mavi kalemle yazılan yazılar hafızada daha çabuk ve kalıcı olarak yer almaktadır.

Yazar: Bekir Aydoğan

Kaynakça: https://www.kocel.com.tr/

Etiketler
Array ( [0] => 1 [1] => 7 )