İstanbul Eco Marathon Avrupa’da!

image 24 May 2015

Aracımız İstanbul ile 20 Mayıs Çarşamba gününden başladığımız test sürüşlerimizin sonuncusunu 22 Mayıs Cuma sabahı gerçekleştirdik. Aracımızın yarışa çıktığı ilk gün Cuma günü oldu. Shell Eco-Marathon’da teknik kontrolleri geçen tüm ekiplerin 4 kez piste çıkma hakkı bulunuyor. Çoğu takım bu yarış haklarını günlere yayarak gerçekleştirmektedir. Biz de aynı şekilde cuma günkü ilk yarışlarımızdan sonra bir sonraki yarış hakkımızı cumartesi kullandık.

Shell Eco-Marathon Europe 2015 | Ae2Project Istanbul Car #353
Shell Eco-Marathon Europe 2015 | Ae2Project Istanbul Car #353

İstanbul ilk yarış hakkında geçen yılki verimliliğini %15 yükselterek 185 km/kWh ‘lik derece elde etti!

 

Aracımız ilk yarış hakkında pistte 10 tur atmayı başararak 185 km/kWh ‘lik bir derece elde ederek geçen yılki verimliliğini %15 arttırdı.

İlk yarış hakkımızı tamamladıktan sonra aracımızı paddock alanımıza taşıdık. Aracımız üzerinde mekanik, elektronik geliştirmeler ve sürüş stratejileri oluşturmak için bir saatlik bir toplantı gerçekleştirdik. Ardından aracımızın bir sonraki günkü yarışı için teknik iyileştirmeler yapmaya başladık.

Shell Eco-Marathon’da İstanbul 2.kez pistte!

Shell Eco-marathon Europe 2015 Competition Day 1

 

Aracımızın üzerinde cuma gecesi yaptığımız mekanik ve güç (sürücü) iyileştirmesi çalışmalarımızın ardından ikinci yarış hakkımızı kullanmak için bugün yine erken saatte kalkıp sıraya girdik. Aracımızın diğer araçların pilotları tarafından rahatsız edilmemesi için ilk sıralardan yarışmaya başlamamız; hem pistte daha az araç ile yarışımızı tamamlamamıza hem de daha verimli bir sürüş gerçekleştirmemize olanak sağlıyor.

Cumartesi günkü yarışlarımızda günüş panellerinden aldığımız verim erken saatlerde piste çıkmamız sebebiyle hesapladığımız verimlilikten düşük oldu. Bu sebeple ilk günkü skorumuza çok yakın bir skor (184.4 km/kWh) aldık. Fakat o skorumuzun üzerine çıkamadık. Verimliliğimiz 2.yarış hakkımızda da 185 km/kWh olarak kaldı.

Off-Trak Ödüllerine Communication ve Safety Dallarında Adayız!

Cumartesi günü Off-Trak Ödülleri için ilk olarak “Communication Team” paddock alanımızı ziyaret etti. Sunduğumuz raporun ve gerçekleştirdiğimiz sunumun ardından, hazırladığımız raporu oldukça başarılı bulan jüriler fazla mimik vermeden yarış için başarılar diledi. Umarız bu yılki “Communication Award” için çalışmalarımızın karşılığını ödül töreninde kupa kaldırarak alırız.

IMAG1878

Safety Award İçin İlk 3’teyiz!

Safety Team, raporumuzdan ve sunumumuzdan oldukça memnün kaldılar ve ilk üçte olduğumuzu bildirdiler. Özellikle Safety Raporumuzu ve bireysel ilk yardım kitlerimize hayran kalan ekip bunları Shell firması için örnek gösterileceğini söylediler. Tüm heyecanımızla yarışlardan sonraki ödül törenini bekliyoruz!

6tag-1212724162-988184442994495447_1212724162

Rotterdam’da Son Gün!

Bugün ödül töreni var! Yarışların biteceği son gündeyiz. Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip ederek en hızlı şekilde yarış sonuçlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

 

TAKİPTE KALIN!

https://www.facebook.com/Ae2Project

https://twitter.com/ae2project

http://instagram.com/ae2project

|| Shell Eco-Marathon Europe 2015 Foto Albüm ||

Etiketler
Array ( [0] => 2 [1] => 3 [2] => 9 [3] => 1 [4] => 10 [5] => 5 [6] => 214 [7] => 11 )