İSG EĞİTİMİ ALDIK

26 Şub 2019

Bir ürün ortaya çıkarırken belki de en önemli şey geriye bir hasar, bir sorun bırakmamaktır. İş sağlığı ve güvenliği de işin yapılması sırasında çeşitli etmenlerden dolayı çalışana/işin yapıldığı yere verilebilecek herhangi bir zararı önlemek ve risklerden korunmak için yapılan sistemli çalışmalardır.  Asıl amaç; çalışanları korumak, üretim ve işletme güvenliğini sağlamaktır.

 

Kişisel koruyucu donanım (KKD); çalışanı, yapılan işte doğabilecek herhangi tehlikeye karşı koruyan malzemelerdir. Amacı herhangi bir iş kazasının çıkmasını önlemek, işçi sağlığını korumak ve kaza anının en az hasar ile atlatılmasını sağlamaktır. Kişisel koruyucu ekipmanları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kafa Koruyucular: Baret, şapka baret
  • Göz – Yüz Koruyucular: Çapak gözlüğü, vizör
  • Kulak Koruyucular: Kulaklık, kulak tıkacı
  • Solunum Koruyucular: Gaz maskeleri, toz maskeleri
  • El – Kol Koruyucular: Eldivenler
  • Vücut Koruyucular: İş tulumları
  • Ayak – Bacak Koruyucular: İş ayakkabıları, iş çizmesi, dizlik
  • Yüksekte Çalışma Ekipmanları: Emniyet kemerleri

“Safety First” mottomuz ile her zaman insan sağlığının her şeyden önce geldiğini vurguluyor,her mühendisin ve hatta her çalışanın bu konuda bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. Ae2 Project ekibi olarak gerek atölyemizde, gerekse çadırda ve yarış esnasında karşılaşabileceğimiz iş sağlığı ve güvenliği ile alakalı risklere karşı daha fazla tedbirli olmak ve bu konuda tekrar bilgi sahibi olmak istedik.

60’tan fazla ülkede hizmet sunan ve iş güvenliği mevzuatında etkin rol oynayan British Safety Council’ün, 2015’ten beri Türkiye’deki tek partneri olan Doğa HSE Group, önceki iki sene olduğu gibi bu sene de bizlere sağlık ve güvenlik eğitimi desteği sundu. Değerli eğitmenleri sayesinde bu konunun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Verdikleri destekten ötürü Doğa HSE Group’a ve kıymetli bilgileri için eğitmenlerimize çok teşekkür ederiz.

 

Kaynakça: https://dogahse.com

Yazan: Melike BAHADIR

Etiketler
Array ( [0] => 1 )