Gövde Kalıptan Ayrıldı

image 2 May 2011

Ae2Project Ekibi’nin maşallahı var, tüm var gücüyle gecesiyle gündüzüyle çalışmaya devam ediyor. Kalıp yani dişi model üretimlerimizin başladığını geçtiğimiz haftalarda paylaşmıştık. Kalıp üretimi biter bitmez geçen hafta gövde üretimini cam elyaf ile tamamladık. Ve 28 Nisan 2011 Perşembe sabahı Hexagon Studio’dan Bayrampaşa’daki Haldun Abi’mizin atölyesine sabah 10.00’da nakil ettik. Tüm ekip için gövdeyi görmek çok büyük heyecandı. Çünkü arabamızın göze hitap eden ilk kısmı gövdesi ve kalıptan başarı ile çıkması herkes için çok önemli. Durum böyle önemli olunca tüm ekip sabah ilk iş olarak Haldun Abi’nin mekana gitmiş. Daha önce de şasimizin üretimini ve aliminyum kaynaklarını burada gerçekleştirmiştik.

Gövde Tamamlanıyor | Ae2Project.Com
Gövde Tamamlanıyor | Ae2Project.Com

İlk olarak arkadaşlar Haldun Abi’nin desteği ile kalıptan gövdeyi ayırdılar, çıkan gövdenin montaja hazır hale getirilmesi gerekiyordu. Bunun için kenar köşe kesmeleri yapıldı, alt ve üst parça iç dış zımparalandı. Malzeme uzmanı arkadaşımız Deran ustaca bakış açısı ile olacak bitecek herşeyi planlamıştı. Fotoğraflara bakılırsa en çok Serhat çalışmış, ve en çok Mustafa eğlenmiş. Tabi ki bizim arkadaşlar çocuklar gibi şen ve bir o kadar mutluydular. Bu mutluluğu yüzlerinden görebilirsiniz. Bende onların mutlu mesut fotoğraflarını paylaşıyorum. Şaka bir tarafa herkes elinden geleni özveriyle yapıyor. Ben her ne kadar geçen hafta onların yanında olamasam da bu hafta kendimi affettireceğim kısmetse.

Size zor bir soru soralım, sizce arabayı ne renk boyayacağız? Biliyoruz tahmin etmesi zor bir soru, ama siz yine de tahmin edin. Tahminlerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz. Belki doğru cevabı veren ilk kişiye sürpriz bir hediyemiz olabilir.

Foto Monte Yaptım - Rahatsız Olursanız Çağrı Atın Silerim
Foto Monte Yaptım – Rahatsız Olursanız Çağrı Atın Silerim 🙂

 

Gövde Tamamlanıyor | Ae2Project.Com
Gövde Tamamlanıyor | Ae2Project.Com

 

Bu hafta gövdenin boyanması ve şasi ile montajını yapacağız. Ayrıca tüm elektrik – elektronik sistemin kurulması, mekanik sistemlerin montajı ve kısacası prototip güneş arabasına dair her şey kısmetse bu hafta olmuş olacak. Yatacağız kalkacağız, yatacağız kalkacağız inşallah bu araba bitecek. En önemli sıkıntımız şu an için aracın Almanya’ya olan lojistik sorunu. Zaman azalıyor, Shell TR bizlere teklifleri vermekte geçikti, arada iletişim kopukluğu oldu ve tüm Türk ekipler ne yapacaklarını bilmiyorlar. Türk ekiplerin hepsi için en güzel şekilde bu problemin sonuçlanmasını diliyoruz.

Nezih Darçın |YTÜ Elektrik 3.Sınıf – Ae2Project Ekibi

Etiketler
Array ( [0] => 2 [1] => 5 )