Fuar’ın Gözdesi Güneş Enerjili Araç

image 16 Oca 2013

Geçtiğimiz hafta 4.’sü düzenlenen Ulusal Enerji Verimliliği Fuarı, sektörde enerji verimliliği üzerine faailyet gösteren birçok yerli/yabancı firmanın katılımıyla gerçekleşti. Fuar’a gösterilen ilgi firmalar için oldukça memnun ediciydi. Verimlilikte çeşitli alanlar üzerinde Ar-Ge çalışması yapan firmaların yenilikçi ve tasarruf sağlayan ürünleri, tüketiciyle buluştu.

Biz de Ae2 Project Team olarak üretmiş olduğumuz,Türkiye’nin en verimli güneş enerjili aracını sergiledik. Fuar’ın deyim yerindeyse en ilgi çeken bölümü, Ae2 Güneş Enerjili Aracıydı. Büyük küçük herkesin ilgi ve merakla incelediği güneş enerjili aracımız katılımcıların ilgi odağı haline geldi. Verimlilik üzerine geliştirdiğimiz aracımız katılımcıların yanısıra, fuarda standları bulunan firmaların da büyük beğenisini topladı. Hiç şüphe yok ki ekibimiz adına fuarın en güzel anlarından biri de, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız’ın standımıza ve aracımıza göstermiş olduğu ilgidir.

Sn. Bakan’a yaptığımız sunumlar sonucu enerji verimliliği alanında yaptığımız çalışmaların getirilerini ve Avrupa’daki Shell Eco Marathon yarışlarında elde ettiğimiz dereceleri kendisiyle ve tüm basın yayın organlarıyla paylaştık. Ekibimizin elde ettiği artan başarı derecelerinin devamlılığını sağlayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz destek sözlerini Sn. Bakandan almak, şimdiden yeni proje ve üstün derecelerin kapılarını bizler için aralamış oldu. Ülkemiz ve Üniversitemiz adına gurur verici ‘en’lere ve ‘ilk’lere sahip aracımızı tanıtmak bizi fazlasıyla mutlu etti. Türkiye’nin en küçük,en hafif ve en verimli aracı ünvanlarını taşıyan aracımız çok sevilmiş olmalı ki, standımız basın mensupları tarafından da bir an bile boş bırakılmadı.

Sn. Bakan ile birlikte, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Yusuf Yazar ve Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, kurumsal iletişim koordinatörleri, Enerji Bakanlığı Müdürlükleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müdürlükleri ve daha birçok ziyaretçimiz bizlerle birlikteydi. Bu da gösteriyor ki ülkemiz, bugüne kadar alışılagelmiş ve maliyetli enerji üretimi yerine, verimli, temiz ve yenilenebilir enerji kaynakları kullanımını benimsemiş durumda.

Diğer resimler için Facebook sayfamıza bakabilirsiniz : Ae2Project

 

Etiketler
Array ( [0] => 2 [1] => 214 )