Aracımız SEM2015 Yarışları için Hazır!

image 20 May 2015

Teknik Kontrolleri Başarıyla Tamamladık

ae2 shell ti result

Teknik Kontrollerin ilk gününde 10 farklı teknik testin 7’sini başarıyla geçmiştik. Bugün ise sabah saat 06:00’da kalkıp aracımızı yeniden kalan teknik testler için sıraya koyduk. 08:00’de açılan “Technical Inspections” alanına girmemiz çok kısa sürdü. Sabahın erken saatlerinde bizim gibi sıraya giren çok takım olmadığı için ilk sıralardaydık.

DSC_1976

Kalan testlerimizi dün geceki hazırlıklarımız ile uygun hale getirmiştik. Dün gece, Paddock alanımızda yoğun bir şekilde çalıştık. Bu çalışmalarımızın sonucunda, fren papuçlarımızı yeniledik. Ardından sağlam olmayan sigortamızı yenisi ile değiştirdik ve son olarak da araç joulemetresini, dışarıdan görünür kılmak için arka üst gövdenin bir kısmı kestik.

DSC_1982

Teknik Kontroller için sıra bize geldiğinde ilk olarak fren testine girdik ve başarılı bir şekilde tamamladık. Ardından sigorta ve joulemetre testlerinden de başarıyla çıkarak SEM2015 Technical Inspections’da teknik kontrolleri tamamlayan ilk Türk takımı olduk! 

DSC_1989

Teknik testleri tamamlayan takımlara verilen Safety Inspection ve Technical Inspection stickerlarını alıp, büyük bir heyecanla aracımızın üzerine yapıştırdık!

21 Mayıs Perşembe günü (Yarın) başlayacak olan yarışlar öncesinde bugün test sürüşlerimizi İstanbul aracımız ile yapacağız. Teknik Kontrolleri erkenden tamamlamış olmamız, test sürüşlerimizin daha fazla olmasını sağladı.

DSC_2002

Yarışlar için hazırlıklarımız devam ederken eş zamanlı olarak Off-Track yarışları için de çalışmalarımıza hız kesmeksizin devam ediyoruz. Off-Track ödüllerine 2 kategoriden adayız ve bunun için tüm yıl boyunca çalışmalarımızın yanında Shell Eco Marathon Europe’ da da projeler geliştirmeye devam ediyoruz. Aday olduğumuz kategoriler Communication ve Safety kategorileridir. Off-Track ödülleri için yaptığımız çalışmaları bir sonraki blog yazımızda paylaşacağız.

Takipte Kalınız: www.facebook.com/Ae2Project

Daha fazla görsel için: Foto Albüm | Shell Eco Marathon Europe 2015

Etiketler
Array ( [0] => 2 [1] => 3 [2] => 9 [3] => 1 [4] => 10 [5] => 5 [6] => 214 [7] => 11 )