Araç Pilotlarımızın Pilotluk Eğitimi Aldığını Biliyor muydunuz?

image 25 Mar 2014

Bu yıl 30.’su düzenlenecek olan Shell Eco-Marathon’a iki aydan az bir süre kaldı. Ae2 Project ekibi olarak sıkı bir çalışma sürecine girdiğimiz bu süreçte, araç pilotlarımız da pilotluk eğitimi programını devam ettiriyor.

Peki Aracımızın Pilotları Nasıl Eğitiliyor?

 

Sizin de bildiğiniz gibi güz dönemi başlarında ekibimizin yeni araç pilotunu seçmek için bir duyuruda bulunmuştuk. Bu duyuru sonucunda üniversite öğrencilerimizden aradığımız kriterlere uygun olan bir arkadaşımızı takımımıza dahil ettik. Bu yıl takımımıza dahil olan arkadaşımızın ve geçen sene Rotterdam’da gerçekleştirilen SEM yarışlarındaki pilotumuzun pilotluk eğitimlerini Volkan Işık Akademi eğitmenleri tarafından verilmektedir. Pilot arkadaşlarımız Akademi’nin eğitmenlerinden, üniversitemizin Davutpaşa Kampusü içerisinde yer alan Volkan Işık Akademi Karting Yarış Pisti sahasında ve kampüs içerisinde sürüş eğitimleri almaktadırlar. Alınan bu eğitimlerin geniş kapsamlı içeriğine Volkan Işık Akademi’nin resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Eğitmenlerin verdiği bu eğitimler dışında da pilotlarımız sürüş pratikleri yaparak araç sürüş kondisyonlarını ve de motivasyonlarını dinamik tutuyorlar.

 ae2project

İşte üniversite&sanayi iş birliğine farklı ve etkileyici bir örnek olarak Hürriyet‘e çıkan haberimiz. Volkan Işık Akademi’nin uzman pilot eğitmenleri tarafından sürüş eğitimlerini alan araç pilotlarımız Shell Eco-Marathon yarışları için oldukça iddialı.


Volkan Işık Akademi Hakkında

 

Volkan Işık Akademi, Volkan Işık tarafından 2006 senesinde “Otomobil Kullanmak Bir Kültürdür” felsefesinden yola çıkarak kurulmuştur. Ralli Yarışlarında Dünya çapında başarılara imza atan Volkan Işık, akademinin kurulduğu yıldan bu yana kendi deneyimlerini, sürüş taktiklerini 5000′i aşkın öğrenci ile paylaşmış, “doğru otomobil kullanımı” noktasında önemli bir rol model olmuştur. Ae2 Project ekibi olarak ülkemize kazandırdığı bu eğitimler için ve aynı zamanda ekibimize pilotluk eğitimleri ve diğer alanlardaki tüm katkıları için kendisine teşekkürü bir borç biliriz.


 

 

 

 

Array ( [0] => 1 )