Ae2 Arena – YTÜ Davutpaşa Kampüsü

image 2 Oca 2012

Kuruluşumuzdan bugüne kadar yaklaşık 14 ay geride kaldı, aradan geçen 14 ayın ardından gururla artık bir atölyemiz ve yarış pistimiz var diyebiliyoruz. Hatta kendi aramızda isim de bulduk “Ae2 Arena” , kendisi Davutpaşa kampüsü içindeki yeni göz bebeğimiz. Aslında ilk hayalimizdi desek daha doğru olur.

Teknik bir projeye başarı getiren en önemli nokta sık sık yapılan testler ve analizlerdir, bizler de Shell Eco Marathon 2012 Hollanda için “Ae2 Arena” yı kullanacağız.

Araç projemizin en önemli ihtiyacı şüphesiz bir atölyeydi. Malzeme girişi, araç giriş – çıkışı  ve testler gibi çalışma şartlarımız düşünüldüğünde fakülte içinde bir alan ihtiyaçlarımızı karşılamıyordu. Kampüs içinde kendimize uygun atölye ararken, davutpaşa karting pistinde iki adet konteynır olduğunu farkettik. Konteynırlarla ilgili ön araştırma yaptığımızda bir kaç sene önce oraya yerleştirildiği ve bu süre zarfında boş olduğu bilgisine ulaştık. Genel Sekreter sayın Bahar Sivri Hanım ve Genel Sekreter Yardımcısı (Davutpaşa Kampüs) sayın Kudret Dönmez Bey ile bu konteynırların bize tahsis edilmesi hususunda görüşmeler yaptık. Kendileri bizi sağ olsunlar kırmadılar, ihtiyaçlarımızı karşılaması için söz konusu yarış pistini ve konteynırları bize/araç projelerimize tahsis ettiler. Teknik bir projeye başarı getiren en önemli nokta sık sık yapılan testler ve analizlerdir, bizler de Shell Eco Marathon 2012 Hollanda için “Ae2 Arena” yı kullanacağız. Hepimize hayırlı uğurlu olması dileklerimizle.

 

“Anahtarları Genel Sekreter Yardımcısı (Davutpaşa Kampüs) sn. Kudret Bey’den törenle aldık.”
Kudret Bey’den anahtarları alır almaz soluğu Ae2 Arena’da aldık. Konteynırımızı Serhat’ın evden getirdiği kırmızı kurdele ile açtık. Kurdeleyi getiren Serhat makası unutunca bizde elimizi makas yaptık ve objektiflere poz verdik.

 

İşte Karşınızda Davutpaşa Kampüsü – Ae2 Arena “Google Maps Görüntüsü”

 

Etiketler
Array ( [0] => 5 )