5. Enerji Verimliliği Fuarı’nın Ardından

image 12 Oca 2014

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla Enerji Verimliliği Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nın (EVF) 5’incisi 8-11 Ocak 2014 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşti. Bu yılda önceki yıllarda olduğu gibi sektörün tüm paydaşları ve uzmanlarını bir araya getiren  , enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin büyük ilgi gösterdiği Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, 2014 ‘te dünyanın en önemli markaları bir araya geldi. Bizler de Ae2 Project Ekibi olarak bir kez daha Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda  ‘Türkiye’nin En Verimli Aracı’nı tanıtma fırsatını yakaladık.

5. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda ilgi yine Türkiye’nin En Verimli Güneş Aracı’nın üzerinde idi. Fuar alanında  küçük bir gezintiye  çıkan aracımız kısa sürede fuarın maskotu haline gelerek büyük bir ilgi topladı. 2014 yılı gümüş sponsorumuz Pelsan Aydınlatma ile beraber  tasarlanan özel standımız ,güneş enerjili aracımız ve Shell Eco-Marathon Europe 2014 hakkında bilgi almak isteyen ,her yaştan , her meslekten ziyaretçilerimiz ile dolu idi. Bizlerde bu ilgiye kayıtsız kalmayarak elimizden geldiği ölçüde her soruya cevap vermeye çalıştık.Karşılıklı bilgi paylaşımlarıyla teknik anlamda yeni üretilecek aracımıza neler katabiliriz sorusuna cevaplar bulmaya çalıştık.

 

 

 

 

Resimlerde gördüğünüz üzere özel standımızla önemli bir hususa dikkat çekilsin istiyoruz. Biliyoruz bizlerle olmayı çok istediniz ancak bulunamayanlar için küçük bir sorumuz var.
Sizce “Yollarda Led Aydınlatma” ile ne kadar enerji tasarrufu sağlanılabilir?

Enerji Verimliliği kelimesinin önemine faaliyetleri ile inancını gösteren, her yıl olduğu gibi bu yılda EVF’ye katılım gösteren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Taner Yıldız’ın beraberinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikret Işık’ı görmek başka bir mutluluk sebebi oldu bizler için.  Fuarın son gününde 6 ay aradan sonra Taner Yıldız ile tekrar buluşarak artık geçen yılki aracımız hakkında yeterince bilgi sahibi olduğundan kendisine Shell-Eco Marathon Europe 2014’e katılacağımız yeni aracımızı tanıtma fırsatı bulduk.

 

 

 

 

haber3-300x224

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikret Işık da standımıza gelerek aracımız hakkında bilgileri dikkatlice dinledi.Bakanımız Fikret Işık ile görüşmemiz esnasında faydalanabileceğimiz destekler hakkında bilgi aldık. Kendisine samimi muhabbetleri için teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

Fuar fotoğraflarımız için tıklayın.

 

 

 

Array ( [0] => 214 )