4.Güneş Enerjisi ve Teknoloji Fuarı

image 19 Mar 2011

İhlas Fuarcılık tarafından düzenlenen Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı’nın dördüncüsü 10 Mart 2011 Perşembe günü, İstanbul Fuar Merkezi’nde açıldı.
Türkiye; hızla artan nüfusu, avantajlı coğrafyası, avantajlı coğrafyanın ihracata katkıları ile dünya çapındaki gelişimini sürdürüyor. Ülkemizde harekete geçen en önemli sektörlerden biri de hiç kuşkusuz, güneş enerjisi sektörü. Son yıllarda güneş enerjisi sektöründe yaşanan gelişmeler, yenilikler ve sektörün örnek dayanışması, güneş enerjisi sektörünü olumlu yönde etkileyen diğer faktörler oldu.

Konusunda Türkiye’nin ilk ve tek ihtisas fuarı olan 3. Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı, 111’i yerli 88’i yabancı olmak üzere 199 katılımcının iştirak ettiği ve toplam 22.192 ziyaretçinin takip ettiği profesyonellerin buluştuğu bir arena oldu.
Üreticiler, tüketiciler, satın almacılar, uygulamacılar, yurtiçi ve yurt dışı temsilcileri… Kısacası sektörün tüm mensupları, 3. Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı’nda yeniden bir araya geldi. İşte bu fuarda bizde varız dedik.

14 Mart akşamına kadar süren fuarın açılışını yapan İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yavuz Özgün;

“ Geçtiğimiz yıllara göre ilerleme kaydeden güneş enerjisi sektörü, hiç kuşkusuz hem istihdam ettiği kişi sayısı ile hem de etkide bulunduğu yan sektörleri ile ülkemizin yüz akıdır. Türkiye, ısısal güneş enerjisi üretimi açısından Çin Halk Cumhuriyeti, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’dan sonra dünya dördüncüsü konumundadır. Yenilenebilir Enerji Yasası, Türkiye’yi kısa süre içerisinde güneş enerjisi alanında dünyanın ilk 3 ülkesi arasına sokacaktır. Yürürlüğe giren ve girmesi beklenen yasalarla, daha da büyüyeceğinin sinyallerini veren ve yatırım konusunda yabancı ülkelerin dikkatini çeken güneş enerjisi sektörü rekabetin sık yaşandığı ve markalaşma ihtiyacının duyulacağı bir sektör olacaktır. Bu fuar, pastadan büyük pay almak isteyen ve hedeflerini her geçen gün büyüten firmaları profesyonel ziyaretçi ile buluşturmayı başaracak, ticareti canlandıracak ve bilgi akışı sağlayacak kapasitede bir fuardır.” dedi. Bu yıl, 200’ün üzerinde katılımcı ve 70’in üzerinde yabancı katılımcının olduğunu belirten Sayın Özgün, “ Bu yıl yabancı katılımcıları ile de göz dolduran fuarın, Avusturya, Hollanda, Almanya, Çin, Fransa ve İtalya’dan Türkiye piyasasında yer edinmek isteyen ülkelere de ev sahipliği yapacağını” sözlerine ekledi.

Fuardan Kareler;

Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı

DESTEKLEYENLER & MEDYA SPONSORUMUZ


Etiketler
Array ( [0] => 3 [1] => 5 )