2013 Destek ve Ana Sponsorlarımız

image 25 Mar 2013

Katıldığımız yarışlarda elde ettiğimiz başarıların arka plandaki çalışmalarında bize sponsor olan destekçilerimizin katkısı oldukça fazladır. Tüm teknolojik gelişmelerin ihtiyaç duyduğu finansal kaynaklar ve teknik donanımlar, çalışmaların “sürdürülebilirlik” ve “devamlılık” özelliklerine sahip olabilmesi için gereken en önemli faktörlerdir. Sahip olduğumuz destekçilerimiz ve proje gönüllülerimiz sayesinde, birlikte oluşturduğumuz “ülke, üniversite, enerji ve teknoloji” odaklı ortak hedeflerimiz hayata geçmiştir.

“Garanti ve Sürdürülebilirlik”

 

Bu sene ekibimizin ana sponsoru olan Garanti Bankası, sürdürülebilirlik konusunda çevreye ve topluma karşı sorumluluğunu aksiyona dönüştürüyor. Garanti Bankası, sürdürülebilirlik kavramını çalışmalarının merkezine alıyor, projeler üretiyor ve bu konudaki çabalara yerel ve uluslararası düzeyde desteğini artırarak sürdürüyor.Garanti Bankası, iklim değişikliğiyle mücadelede “enerji” konusuna büyük önem veriyor.  Bu nedenle ofislerinde enerji verimliliği projeleri yürütüyor, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği projelerine azami oranda destek veriyor. Bu desteği ile 2012 yılı sonu itibarıyla Garanti Bankası’nın finanse ettiği yenilenebilir enerji projeleri, yıllık 2,63 milyon ton karbon azaltımına ulaştı. Bu miktar, 105 milyon ağacın doğadan aldığı karbon miktarına eşit! İklim değişikliği ile mücadele kapsamında pek çok proje yürüten Garanti Bankası, bu çalışmalarıyla 2012 yılında Karbon Saydamlık Projesi tarafından “2012 Türkiye – Karbon Performans Liderliği Ödülü”ne de layık görüldü.

Garanti Bankası’nın gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için yürüttüğü çalışmalar hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Biz de temiz enerji ve sürdürülebilirliğe önem veren ve bu konuda projeler geliştiren bir ekip olarak Garanti Bankası’nın projemize verdiği destek ile ana sponsorumuz olması, ekibimizin daha iyi dereceler almasına önemli bir katkıda bulunacaktır. Temiz enerji bilincinden ve desteklerinden dolayı Ana Sponsorumuz Garanti Bankası‘na teşekkürü bir borç biliriz.

“İTO ve İSO Ae2 Project’in Yanında”


Global çapta bir proje yapabilmek ve elde ettiği kazanımları en verimli şekilde fırsat ve motivasyona dönüştürebilmek elbette bazı destekleri gerektirmektedir. Bu açıdan baktığımızda ülkelerin büyük kurumlarından destek almak her zaman “daha iyi” ye ulaşmanın önemli bir adımı olmuştur. Ae2 Project olarak bize destek olan Türkiye’nin en büyük kurumlarından İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Sanayi Odası gibi büyük ve nitelikli kurumların gücünü arkamızda hissetmek bizi başarıya bir adım daha yaklaştıracak değerli unsurlardır.

“3. Yılımızda da İTO Farkıyla Yarışlardayız”


14 Ocak 1882 tarihinde açılan İstanbul Ticaret Odası, bu tarihten itibaren geniş tabanlı bir sivil toplum olma yolunda ve sosyal sorumluluk bilinciyle, projelere ve girişimlere vermiş olduğu destekler ile yol gösterici olmuştur. “Avrupa Topluluğu’nda Ekonomik Faaliyetlerin İstatistiki Sınıflaması (NACE)” çalışmaları sonunda 90 meslek komitesinde sınıflandırdığı 300 bine yaklaşan aktif üyesi ile dünyanın 5 büyük ticaret odası ve 12 Nisan 1999 tarihinde alınan İSO 9001 Kalite Güvence Belgesi ile dünyada kalite belgeli ilk meslek kuruluşu ünvanını almıştır. İstanbul Ticaret Odası, yapmış olduğu okul ve üniversitelerle eğitime ve girişimlere verdiği desteklerle topluma adanmış bir kurumdur.

Shell Eco Marathon’13 yarışları için Ar-Ge ve imalat çalışmalarımıza bu yılda İTO sponsorluğunda devam ederken, 3 yıldır hiçbir yardımdan kaçınmadan yanımızda olması ve İTO’nun desteğini arkamızda hissetmemiz, bu özverinin hakkını verebilmek için, ekibimizin motivasyonunu artırmıştır. Ae2 Project’e vermiş olduğu güven ve destek ile Türkiye’nin geleceğine ışık tutan projelerin ve gençlerin yanında olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Bu zorlu süreçte bize eksiksiz destek veren, ilgi ve alakalarını eksik etmeyen, başta İTO Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Çınar’a ve İTO’ya sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

“İSO’dan Enerji Verimliliğine Tam Destek”

2011 sonunda gerçekleşen İSO 10. Sanayi Kongresi ve İnovasyon Sergisi ‘nde aracımızı sergilememizle başlayan İstanbul Sanayi Odası ile ekibimiz arasındaki süreç, o günden bu yana devam etmiştir.  Bu sene de, sponsorluk kararı alarak ekibimize sponsorluk desteği vermişlerdir. İSO sayesinde sanayimizin gelişmesi ve yetkin mühendislerimizin yetişmesi adına uygun bir ortam hazırlanmaktadır. Bu bilinçte olan Türk sanayisinin en dinamik ve güçlü temsilcilerinden olan İstanbul Sanayi Odası, teknoloji ve Ar-Ge ‘ye verdikleri destekleri devam ettirmektedir.

“1996 yılında kurulan İSO Üniversite – Sanayi İşbirliği Çalışma Grubu, sanayinin teknolojiye yönelik ihtiyaçları ile üniversitelerin bilgi kaynaklarını ve potansiyelini bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.”

İSO 10. Sanayi Kongresi’nde Aracımız ve Ekibimiz

 

Ekibimizi kurduğumuz 2010 senesinden bu yana bize inanarak destek veren tüm şirketlerin ve değerli yöneticilerinin, sahip olduğumuz başarı ve donanımda katkısı çok fazladır. Ekibimize ve projemize destek verip Enerji Verimliliği’nde söz sahibi ülkeler arasına girebilmemiz için geliştirdiğimiz çalışmalarımıza destek veren tüm sponsorlarımıza bir kez daha teşekkür ederiz.

 

Array ( [0] => 1 )